У цій статті ми розглянемо сучасні види камер, їх основні технічні характеристики, особливості та сферу застосування.
Види камер відеоспостереження
Розрізняють приховану і звичайну установку відеокамер.
Для прихованого спостереження, як правило, використовуються компактні безкорпусні устойства з діаметром об'єктива в до 2 міліметрів (т.зв. pinhole). Вони практично непомітні для постронніх очі і надійно захищені від вандаліма. при необхідності можуть бути закамуфлірвоани під інфрачервоні або пожежні датчики.
При звичайній установці використовуються стандартні корпусні і безкорпусні камери.
Чорно-білі пристрої відрізняються наступними перевагами:
Основний недолік цього роду пристроїв полягає в неможливості розрізняти кольори. Так жовтий і блакитний будуть виглядати абсолютно однаково.
Кольорові камери дозволяють ідентифікувати об'єкти спостереження більш точно проте відрізняються більш високою вартістю. При цьому вночі отримати якісне кольорове зображення неможливо - в топових моделях для умов низької освітленості передбачений чорно-білий режим.
ПЗС-Матриця * - це сукупність осередків, які передають інформацію про світлі. Її розмір вимірюється по діагоналі в дюймах. Найпоширеніші формати - це 1/4, 1/3 і 1/2 дюйма. Якість зображення не залежить безпосередньо від розміру матриці. Враховуйте, що з розміром матриці пов'язані габарити пристрою.
* ПЗС = прилад із зарядним зв'язок
Дозвіл - параметр, який характеризує детальність зображення. Чим більше дозвіл, тим простіше ідентифікувати дрібні деталі, такі як обличчя людини, номер автомобіля. Параметр вимірюється в телевізійних лініях (ТВЛ).
У характеристиках, як правило, вказується роздільна здатність приладу по горизонталі; дозвіл по вертикалі у камер одного стандарту обмежена на одному рівні.
Чутливість - мінімальний рівень освітлення, при якому прилад дає розпізнається відеосигнал; вимірюється в люксах. Чим цей параметр нижче, тим менше світла потрібно пристрою для того, щоб на виході була прийнятна картинка.
Чутливість ЧБ камер включає як спектр видимого світла, так і інфрачервону область. Це дозволяє застосовувати ІК підсвічування для спостереження в умовах поганої освітленості.
Кут огляду відеокамери - параметр, що визначає фокусна відстань об'єктива. Цей параметр, як правило, вказується в градусах. Широкому куту огляду відповідає невелика фокусна відстань.
Для того щоб спостерігати за віддаленими об'єктами потрібні пристрої з великою фокусною відстанню ( «довгофокусні об'єктиви») - враховуйте, що вони звужують поле зору. Навпаки, маючи прилад з широким кутом огляду, ви можете отримати якісний панорамний огляд, проте вдалину ви будете бачити гірше, і дрібні деталі ідентифікувати буде вже складно.
Враховуйте, що принцип дії відеокамери відрізняється від людського ока. Ви можете дивитися і на об'єкт, розташований поблизу, і вдалину, повертати голову і фокусувати погляд на об'єкті. Звичайна камера постійно дивиться в одному напрямку і на однакову відстань.
Більш універсальними є варіфокальние камери - спеременним фокусною відстанню. Такий пристрій, будучи оснащеним механізмом для повороту, дозволяє налаштовувати видиме зображення.
Щоб отримати консультацію з проектування, монтажу та встановленню систем відеоспостереження, звертайтеся до відділу продажів і консалтингу «Fiber Group» за телефоном (044) 332-85-86, або пишіть на адресу sales@fibergroup.com.ua